Strona główna
PL
Global
Local
Strefa Klienta B2B
2016-11-22

Jan Chmielewski w BMW R+MAXI Mistrzem Polski w klasie OPEN 2WD

Trzecia edycja Rajdu Arłamów zakończyła sezon 2016 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na starcie zawodów organizowanych przez Automobilklub Rzeszowski stanęła załoga Jan Chmielewski – Grzegorz Dachowski, która w tylnonapędowym BMW R+ MAXI zwyciężyła w klasie OPEN 2WD, przypieczętowując w ten sposób tytuł mistrzowski w tej kategorii.


Jan Chmielewski: Rajd Arłamów przyniósł nam emocje, których chyba nikt w zespole nie mógł się spodziewać. I nie dotyczy to jedynie tych konkretnych zawodów, ale całego projektu „MAXI”, na który zdecydowaliśmy się w tym sezonie. Z rajdu na rajd poznawaliśmy ten samochód, odkrywając zarówno jego zalety i wady. Pokazaliśmy, że można tym, praktycznie prototypowym autem, walczyć o wygraną w „ośce” i zbliżać się do samochodów czteronapędowych. Nie podejrzewałem jednak, że w tak trudnych zawodach jak Rajd Arłamów możliwe jest wygranie odcinka specjalnego w klasyfikacji generalnej, czego dokonaliśmy na próbie Rokietnica, by na koniec pierwszego etapu plasować się na drugiej pozycji w generalce, z niewielką stratą do lidera. Nadzieje na utrzymanie tego doskonałego wyniku, a może nawet na jego poprawę, prysnęły na początku drugiego dnia rajdu. Problemy z silnikiem spowodowały, że musieliśmy się skupić na dotarciu do mety i utrzymaniu pozycji w klasie OPEN 2WD. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że rajdy mogą mieć słodko-gorzki smak, ale patrząc z perspektywy całego sezonu trudno nie być zadowolonym. Zdobyliśmy mistrzowski tytuł w OPEN 2WD i jesteśmy trzecią załogą „ośki”, a wiedza na temat techniki jazdy i obsługi BMW, której uczyliśmy się praktycznie od zera, musi zaprocentować w przyszłym sezonie. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaufali nam, że warto zrobić krok w nieznane i wspierać nasz projekt. Jak widać, opłaciło się zaryzykować, czego dobrym dowodem jest bardzo pozytywny odbiór „Beemki” przez rajdowych kibiców, którym także serdecznie dziękuję za gorący doping przez cały sezon.

 

 

Grzegorz Dachowski: W opozycji do narzekania, jakie pojawiło się jakiś czas temu na temat ostatniej rundy RSMP, uważam że Rajd Arłamów był bardzo udany pod względem bardzo ciekawych tras, jak i dobrej organizacji. Jak wiadomo nie zaliczymy go do najlepszych wspomnień, mimo że po piątkowym etapie zapowiadało się zupełnie coś innego. Cóż, taka to dyscyplina sportu, że w równej mierze liczy się człowiek jak i sprzęt, który czasem nawet pomimo dobrego przygotowania potrafi zawieść.

Zobacz także

Jeśli masz pytania lub uwagi do naszych produktów napisz do nas: