Komunikat zwiazany z incydentem bezpieczenstwa

Co zrobić z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym?

Każde elektronarzędzie ma swój okres przydatności i po pewnym czasie, wynikającym z eksploatacji nie nadaje się już do użytku. Grupa Topex jako właściciel marki elektronarzędzi GRPAHITE stara się przedłużyć żywotność sprzętu poprzez 10- letnią dostępność części zamiennych oraz 3 letnią gwarancję (bez gwiazdek, bez rejestracji, dla firm i klientów indywidualnych).

Co jednak zrobić, jeśli wykorzystamy już wszystkie możliwości naprawy i wiemy, że sprzęt jest zużyty? Nie pozostaje nic innego jak zutylizować go, jednak nie jest to jednoznaczne z wyrzuceniem go na śmietnik. Trzeba to zrobić w sposób odpowiedzialny i z poszanowaniem środowiska naturalnego. Często jednak nie mamy pełnej wiedzy o tym, gdzie możemy tego dokonać.

Z poniższego filmu powstałego we współpracy z partnerem Grupy Topex – ELECTRO – SYSTEM – organizacją odzysku SEiE S.A., która wspiera nas w zakresie realizacji obowiązków wynikających z ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym dowiecie się, krok po kroku jak postępować z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.