Komunikat zwiazany z incydentem bezpieczenstwa

Dlaczego warto postawić na nagrzewnice gazowe marki GRAPHITE?

Ogrzewanie gazowe to jedna z metod wydajnego podnoszenia temperatury w większych przestrzeniach. Szczególnie w profesjonalnych zastosowaniach na dużą skalę istotne jest, aby źródło ciepła nie tylko generowało odpowiednią moc oraz działało w dalszym zasięgu – ważne jest również z czego wykonany jest korpus urządzenia i jak wytrzymały będzie on w bardziej wymagających warunkach.

Konstrukcja pieców gazowych

Wynalezienie ogrzewania gazowego związane jest z wynalezieniem palnika Bunsena. Urządzenie tego typu stworzono już w pierwszej połowie XIX wieku. Opierało się na płomieniu ogrzewającym znajdujące się w pobliżu powietrze, które z kolei rozchodziło się następnie konwekcyjnie – gwarantując ciepło w całym pomieszczeniu.

Od tego czasu ta główna zasada funkcjonowania ogrzewania gazowego wciąż często obowiązuje, choć nowoczesne urządzenia wprowadziły wiele udogodnień oraz zabezpieczeń, wpływających na komfort użytkowania nagrzewnic. Nie bez znaczenia jest również zwiększona wydajność oraz szersza skala działania tego typu produktów.

Jak działa nagrzewnica?

Za sprawą wentylatora umieszczonego z tyłu urządzenia, powietrze zostaje przesunięte – najpierw przez komorę spalania, gdzie jest natychmiast ogrzane do wysokiej temperatury, a następnie do dalszych części nagrzewnicy. Po udanym procesie spalania, który zachodzi w otwartej komorze do tego przeznaczonej, powietrze zasysane jest dalej przez wentylator i wydmuchiwane z urządzenia.

W ten sposób rozchodzi się po pomieszczeniu, oferując komfortową temperaturę.

Nagrzewnice gazowe i system akumulatorowy Energy+

Przykładem wprowadzenia nowoczesnego spojrzenia na kwestię nagrzewnic jest udoskonalenie ich w taki sposób, aby funkcjonowały na wygodny w użyciu system bateryjny. Marka GRAPHITE kompatybilna jest z Energy+, czyli zaawansowaną metodą zasilania narzędzi za sprawą dedykowanych dla niej akumulatorów litowo-jonowych o mocy 18 V. System oferuje możliwość wyboru pojemności. Dla nagrzewnic gazowych marki GRAPHITE dedykowane są akumulatory 2 i 4 Ah (58G001, 58G004). Czas funkcjonowania na akumulatorach wynosi nawet do 6 godzin w przypadku wykorzystania baterii o większej pojemności.

Energy+ eliminuje więc potrzebę używania ciągnących się i niewygodnych kabli czy konieczność poszukiwania źródeł lokalnego zasilania. Ponad to, ma w swojej ofercie także solidne ładowarki, które szybko i skutecznie zasilą użytkowane akumulatory. System Energy+ doskonale łączy się z urządzeniami funkcjonującymi również na paliwa.

Asortyment nagrzewnic gazowych w marce GRAPHITE

Marka GRAPHITE oferuje dwa modele nagrzewnic, różniących się generowaną mocą – a co za tym idzie, także zastosowaniem:

Oba urządzenia charakteryzują się zasilaniem na gaz propan/butan. Posiadają zabezpieczenia w postaci funkcji chroniącej nagrzewnicę przed przegrzaniem lub wyciekiem paliwa. Model o większej mocy oferuje przepływ powietrza na poziomie aż 500 m³ na godzinę, a ten o mocy 15 kW – 320 m³ na godzinę. Do urządzeń dołączono reduktor ciśnienia oraz wąż o długości 1,5 m.

Gdzie zalecane jest użytkowanie nagrzewnic gazowych?

Ze względu na szeroką skalę funkcjonowania oraz daleki zasięg nagrzewnic, zalecane są one do wykorzystywania szczególnie w pomieszczeniach o dużych metrażach, takich jak hale czy magazyny. Będę również nieocenione na placach budowy czy w remontowanych wnętrzach, które wymagają utrzymywania podwyższonej temperatury. Nagrzewnice gazowe słyną ze swojej wydajności, za sprawą wysokiej temperatury wylotowej powietrza, która osiąga – w zależności od konkretnego urządzenia od 60 do nawet 300 °C. Potrafią w krótkim czasie ogrzać pomieszczenia o dużych kubaturach, oszczędzając czas oraz paliwo.

Zużycie gazu w nagrzewnicach

Modele nagrzewnic 58GE100 oraz 58GE101 wyróżniają się niewielkim zużyciem gazu na godzinę. Do ich zasilania potrzebny jest typ paliwa propan-butan. Urządzenia funkcjonują na ciśnieniu zasilania gazem 0,7 bar. Te o mocy 15 kW zużywają 1,09 kg/h, a te o mocy 30 kW – 2,18 kg/h. To ekonomiczny wynik, który pozwala niskim kosztem ogrzewać duże pomieszczenia nawet przez długi czas.

Klasa ochronności IP24

Klasyfikacja IP odnosi się przede wszystkim do określenia stopnia ochrony urządzeń elektrycznych przed dostaniem się do wnętrza ich obudowy niebezpiecznych elementów, wnikaniem obcych ciał stałych czy szkodliwych w skutkach substancji.

Klasa ochronności IP24 odnosi się szczegółowo do dotknięcia palcem oraz zabezpieczenia nagrzewnic przed dostępem do ich części elementów o średnicy minimum 12,5 mm. Zapobiega także dostawaniu się do środka wody przez rozbryzgiwanie z dowolnego kierunku.

Zapłon piezo w nagrzewnicach

Nagrzewnice gazowe marki GRAPHITE wyposażone są w zapłon piezoelektryczny. Do funkcjonowania ogrzewania tego typu potrzebny jest zapalony płomień dyżurny, nazwany również świeczką. W tym celu wykorzystuje się właśnie Piezo – proste urządzenie, które podczas naciśnięcia przycisku, wytwarza iskrę elektryczną. Podczas zapalania płomienia, należy w tym samym czasie wcisnąć oraz przytrzymać przycisk armatury gazowej. To szybki oraz skuteczny sposób na uruchomienie nagrzewnicy.

Zasady bezpieczeństwa w użytkowaniu nagrzewnic

Nagrzewnice gazowe to bezpieczne urządzenia, które jednak – jak każde, posiadają pewne zalecenia dotyczące odpowiedzialnego ich użytkowania. W przypadku ogrzewania z wykorzystaniem paliwa, ale bez przewodu kominowego odprowadzającego spaliny, warto pamiętać o odpowiedniej wentylacji. Z tego powodu nagrzewnice dobrze sprawdzają się na dużych przestrzeniach, gdzie powietrze w sposób naturalny wymieniane jest cyklicznie.

W pomieszczeniach, w których używa się tego rodzaju urządzeń, nie zaleca się spać. Nagrzewnice powinny być wyłączone w sytuacji, kiedy wnętrze, gdzie są wykorzystywane, ma pełnić funkcję sypialni. Prawidłowo działające urządzenie emituje tylko parę wodną, dwutlenek węgla oraz dwutlenek azotu, które są bezpieczne dla użytkowników.

Urządzenia gotowe do działania

Jeżeli posiadasz już urządzenia w systemie akumulatorowym Energy+, nagrzewnice marki GRAPHITE, dzięki oferowanemu pakietowi akcesoriów gotowe są do działania niemal od razu po zakupie. Do ich funkcjonowania potrzeba tylko butli z gazem, która zasili urządzenie i naładowana bateria wybranej pojemności. Nagrzewnice GRAPHITE charakteryzują się:

Sprawdzą się na wiele sezonów pomyślnego użytkowania i będą przydatne tam, gdzie nie poradziłyby sobie inne rodzaje urządzeń do ogrzewania.