Komunikat zwiazany z incydentem bezpieczenstwa

Lampy UVC Neo Tools – doskonałe do zwalczania wirusów, bakterii i innych mikroorganizmów

Lampy UVC Neo Tools – doskonałe do zwalczania wirusów, bakterii i innych mikroorganizmów.

W nowej serii produktów marka Neo oferuje dwa modele stosunkowo niewielkich, estetycznie wykonanych lamp UVC, wyglądem przypominających nowoczesne lampki nocne czy stołowe. Dzięki swojemu oryginalnemu designowi urządzenia te świetnie nadają się do wnętrz mieszkalnych, hotelowych pokoi czy biur, choć skutecznie zwalczają mikroorganizmy również w pomieszczeniach warsztatowych czy zapleczowych. Z kolei do dezynfekcji niewielkich powierzchni polecamy małą i poręczną lampę UVC zasilaną akumulatorem.

Lampy dezynfekujące UVC – na czym polega ich działanie?

Promieniowanie ultrafioletowe UV typu C to skuteczny sposób na zwalczanie szkodliwych wirusów, bakterii, grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów. Jego biobójcze działanie polega na niszczeniu materiału genetycznego organizmów. Fale elektromagnetyczne o długości 253,7 nm, generowane przez lampy UVC marki NEO Tools,[1]  absorbowane są przez kwasy nukleinowe komórki. Eliminują drobnoustroje, uszkadzając je lub zabijając, w zależności od zaaplikowanej dawki promieniowania. Skuteczność lamp UVC w zwalczaniu m.in.  wirusów, bakterii i grzybów została potwierdzona licznymi badaniami.

Podczas używania lamp bakteriobójczych UVC w dezynfekowanym pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta i rośliny, ponieważ promieniowanie ultrafioletowe typu C jest szkodliwe dla wszystkich organizmów żywych. Lampy Neo Tools wyposażone zostały w funkcję opóźnionego startu, która pozwala na bezpieczne opuszczenie pomieszczenia po załączeniu urządzenia. Emisja promieniowania następuje po 30 sekundach od momentu włączenia.

Estetyczne i funkcjonalne lampy UVC do dezynfekcji pomieszczeń

Grupa Topex oferuje lampy dezynfekujące do pomieszczeń mieszkalnych, warsztatowych, biurowych oraz użyteczności publicznej. Urządzenia doskonale sprawdzają się w walce z drobnoustrojami w domowych kuchniach i łazienkach, a także w hotelach, restauracjach, biurowcach czy warsztatach. Nadają się również do dezynfekcji przedmiotów, np. smartfonów czy laptopów.

Lampy UVC Neo Tools, zasilane z typowego gniazdka elektrycznego, dostępne są w dwóch rodzajach obudów: metalowej w kolorze czarnym oraz wykonanej z tworzywa sztucznego, białej. Urządzenia wyposażone w żarówki UVC o mocy 38 W zwalczają mikroorganizmy w pomieszczeniach o wielkości od 5 do 45 m i można sterować nimi za pomocą pilota, który znajduje się na wyposażeniu lampy. Promieniowanie UVC nie przenika przez przeszkody, takie jak meble czy ściany, a pilot został zaprojektowany tak, żeby można nim było bezpiecznie sterować lampą przez drzwi dezynfekowanego pomieszczenia.

Biobójcze lampy UVC Grupy Topex wyposażone są w timer, którym można ustawić pracę urządzenia na 15, 30 lub 45 minut. Dodatkowo posiadają funkcję ozonowania, co nie tylko wspomaga proces likwidacji mikroorganizmów dzięki właściwościom sterylizacyjnym ozonu, ale także niweluje przykre zapachy.

Przenośna lampa dezynfekująca Neo Tools

Gamę produktów dezynfekujących uzupełnia mobilna lampa UVC, doskonała do dezynfekcji niewielkich pomieszczeń, wnętrz samochodów, szaf i szafek oraz przedmiotów takich, jak smartfony, laptopy czy buty.

Przenośna lampa UVC zasilana jest źródłem promieniowania o niewielkiej mocy – 3,8 W, a jej skuteczność obejmuje powierzchnię 3 mkw. Podobnie jak urządzenia stacjonarne, posiada 30-sekundowe opóźnienie startu, a maksymalny czas jej pracy to 30 minut. Mobilna lampa dezynfekująca UVC wyposażona została we wbudowany akumulator, który ładuje się ze zwykłego gniazdka 230 V przez przewód ze złączem USB. Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego w kolorze białym.