Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu - na co warto zwrócić uwagę?

Zabezpieczenie antykorozyjne zależy od producenta danego samochodu. Nawet na dobrze chronionym aucie po kilku latach użytkowania mogą pojawić się ślady rdzy. Z tego powodu warto co kilka lat sprawdzać swoje zabezpieczenia i je odnawiać.

Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu – co warto o nim wiedzieć?

Rdza nigdy nie była sprzymierzeńcem właścicieli samochodów. Mimo wielu fabrycznych zabezpieczeń większość aut po upływie kilku lat dotykają problemy korozyjne. Dlatego też warto dodatkowo zabezpieczyć swój samochód i powtarzać tę czynność co kilka lat. Korozja podłogi lub innych elementów konstrukcyjnych jest niezwykle groźna. Co więcej, pojazd ze sporą ilością rdzy będzie miał duże problemy z uzyskaniem przeglądu technicznego. Właściciel takiego samochodu może napotkać trudności także podczas rutynowych kontroli drogowych, dlatego tym bardziej warto dokładnie się zabezpieczyć. W końcu nikt z nas nie chciałby zostać obarczony niespodziewanym mandatem.

Zabezpieczenie antykorozyjne – jak to dokładnie działa?

Preparaty wykorzystywane do zabezpieczenia antykorozyjnego mają na celu ochronę pojazdu przed powstawaniem rdzy, zajmują się też wypychaniem wody. Przy zakupie środków antykorozyjnych warto postawić na sprawdzone, wysokiej jakości preparaty, które stworzą odporną powłokę skutecznie zabezpieczającą auto przed różnymi uszkodzeniami. Zabezpieczenie antykorozyjne najlepiej nałożyć na samochód za pomocą pistoletu do konserwacji.

Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem nakładania preparatu antykorozyjnego na poszczególne części pojazdu musisz pozbyć się ze swojego auta każdego, nawet mikroskopijnego kawałka rdzy. Możesz tego dokonać za pomocą szlifierki lub szczotki. Warstwa zabezpieczająca powinna zostać nałożona na czystą blachę – tylko wtedy zyskasz pewność, że przez długi czas nie będziesz musiał myśleć o preparatach antykorozyjnych.

Pamiętaj również, że środków antykorozyjnych nie wolno stosować w przypadku rury wydechowej, katalizatora ani hamulców! Grozi to poważnymi konsekwencjami i jest bardzo niebezpieczne!

Zainteresuje cię: Renowacja felg – praktyczny poradnik

Zabezpieczenie antykorozyjne – jakie wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów różnych zabezpieczeń antykorozyjnych. Ostatnio najbardziej popularnym środkiem jest tzw. baranek, który swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznej, chropowatej strukturze. Zalecane jest również stosowanie różnego rodzaju wosków syntetycznych lub powłok ceramicznych, które świetnie chronią karoserię i felgi przed działaniem soli. W porach zimowych warto postawić na powłokę ceramiczną, która jest o wiele bardziej wytrzymała od wosku i sprawdzi się nawet podczas najtrudniejszych warunków atmosferycznych.

Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu jest niezwykle istotne, gdyż nawet w przypadku współczesnych i nowoczesnych pojazdów po kilku latach eksploatacji może być konieczna naprawa podwozia. Mimo że obecnie z racji stosowania blach ocynkowanych, problem z korozją jest mniej odczuwalny, pamiętaj, że co kilka lat warto sprawdzać podwozie, by na bieżąco kontrolować stan techniczny swojego pojazdu.

Klucz płasko-oczkowy 14 x 180 mm 09-658
Klucz płasko-oczkowy 14 x 180 mm 09-658
Special Price 8,80 zł Zamiast 11,00 zł
Klucz płasko-oczkowy 9 x 130 mm 09-653
Klucz płasko-oczkowy 9 x 130 mm 09-653
Special Price 6,40 zł Zamiast 8,00 zł
Klucz płasko-oczkowy 27 x 310 mm 09-671
Klucz płasko-oczkowy 27 x 310 mm 09-671
Special Price 27,20 zł Zamiast 34,00 zł