Do naszej Grupy dołączyła nowa spółka — Fabryka Wiertła Baildon S.A.

Firma Fabryka „Wiertła Baildon”  Spółka Akcyjna jest polskim producentem wysokiej jakości wierteł wykonanych ze stali szybkotnących molibdenowych, kobaltowych oraz wierteł i frezów trzpieniowych z węglików spiekanych (monolityczne) lub z wkładkami z węglika spiekanego. Spółka została zarejestrowana w 2007 roku na bazie Fabryki „Wiertła Baildon” Spółka z o. o. powstałej z przekształcenia istniejącego od 1908 roku Zakładu Wierteł Huty Baildon.

26 kwietnia 2019 r. 100% akcji spółki Fabryka Wiertła Baildon S.A. zakupiła Grupa Topex Sp. z o.o. Sp. K. Połączenie wspaniałej historii FWB, bazującej na produkcji najwyższej, profesjonalnej jakości akcesoriów oraz siły Grupy Topex, będącej jednym z liderów rynku narzędziowego w Polsce, przyczyni się do znaczącego rozwoju obu przedsiębiorstw.

W chwili obecnej Spółka produkuje około 50 rodzajów wierteł obejmujących przeszło 16 000 typowymiarów w zakresie średnic od 0,25 do 100 mm oraz szeroki asortyment wierteł specjalnych. Podstawowy asortyment stanowią wiertła przeznaczone do obróbki stali i żeliwa, stali trudno obrabialnych, stali nierdzewnych, stali żaroodpornych, blach, metali kolorowych (miedź, cynk, mosiądz, aluminium), do muru i betonu, szkła, marmuru, bursztynu, tworzyw sztucznych, drewna, oraz wiertła specjalne według wymagań i dokumentacji klienta.

Ponad wiek doświadczeń w produkcji wierteł daje gwarancję skuteczności działania firmy i zadowolenia Klientów. Produkowane wiertła sygnowane są symbolem" BHH", który jest pierwszym znakiem towarowym użytym przez Hutę Baildon założoną w 1823 roku. Skrót ten wywodzi się od nazwiska założyciela Huty Johna Baildona i późniejszego właściciela Hegenscheidta. Symbol ten silnie utrwalił się u odbiorców zarówno krajowych, jak i zagranicznych i jest gwarantem wysokiej jakości dostarczanych produktów. Potwierdza to  otrzymany przez Spółkę certyfikat TÜV NORD, jako świadectwo stosowania systemu zarządzania jakością zgodnego z wymaganiami normy ISO 9001:2015.

Obecnie Spółka zatrudnia ponad 100 osób. Siedziba Spółki oraz sklep firmowy znajdują się w Katowicach:

Fabryka "Wiertła Baildon" Spółka Akcyjna
ul. JOHNA BAILDONA 64 B
40-115 Katowice, Polska