Komunikat zwiazany z incydentem bezpieczenstwa

Znakowanie odzieży BHP

Metody znakowania odzieży BHP

Stiodruk to metoda znakowania, która powstaje poprzez nałożenie warstw farby i jej utrwalenie wysoką temperaturą. Nanoszenie farby odbywa się za pomocą wykonanej do każdego wzoru matrycy poligraficznej. Każdy kolor aplikowany jest osobno i wymaga przygotowania osobnej matrycy. Metoda może być stosowana zarówno na bawełnie jak i poliestrze. Wykorzystywany przy dużych nakładach.

FLEX to nadruk wykonany z elastycznej folii jednokolorowej, która to po wycięciu wzoru na ploterze jest wgrzewana w tkaninę w wysokiej temperaturze za pomocą prasy. Nadruk FLEX jest trwały przy czym cienki, odporny na pranie i ścieranie a dodatkowo zapewnia bardzo dobre krycie powierzchni. Nadrukiem typu FLEX wykonuje się jednokolorowe elementy, z których można tworzyć kompozycje dające nadruki wielokolorowe. Metoda może być stosowana na bawełnie, poliestrze, filcu, fizelinie itp. Wykorzystywany przy niskich nakładach.

Termotransfer jest rodzajem sitodruku pośrednego drukowanego na papierze termotransferowym, a następnie przenoszonym na podłoże za pomocą prasy termicznej. Nadruk termotransferowy pozwala na stosowanie wielu kolorów podczas jednorazowej aplikacji. Metoda może być stosowana na bawełnie, poliestrze, filcu, fizelinie itp. Wykorzystywany przy małych nakładach.

Sublimacja jest chemicznym procesem nadruku, podczas którego tusz sublimacyjny wnika w strukturę materiału pod wypływem bardzo wysokiej temperatury zabarwiając go. Nadruk sublimacyjny charakteryzuje się tym iż jest w pełni niewyczuwalny na dzianinach i tkaninach, nie ma wpływu na właściwości materiału (rozciągliwość, oddychalność), jest niespieralny i niemożliwy do usunięcia. Najlepszą jakość osiąga się przy zadruku białych i jasnych materiałów poliestrowych, gdzie zawartość poliestru wynosi minimum 70%. Wykorzystywany przy niskich jak i dużych nakładach.

Haft komputerowy to rodzaj aplikacji nanoszony bezpośrednio na materiał. Wykonuje się hafty jednokolorowe i wielokolorowe. Najlepszą jakość haftu uzyskuje się na sztywnych i grubych materiałach. Do cieńszych oraz elastycznych materiałów wykorzystuje się specjalne usztywnienie (fizelina, folia lub karton), które dodawane jest na czas haftowania. Wykorzystywany przy niskich jak i dużych nakładach.


FORMULARZ ZAPYTANIA O NADRUK NA UBRANIACH BHP

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy*

  Telefon*

  Adres e-mail*

  Podaj nr katalogowy produktu i ilość*

  Pozycja logo*

  Inna pozycja, jaka?

  Wielkość logo:

  Uwagi

  Dodaj plik graficzny (max 10Mb, format eps, ai, cdr, pdf)

  *Pole obowiązkowe

  Administratorem danych osobowych przekazanych w celu komunikacji z naszą firmą jest Grupa Topex Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Pogranicznej 2/4. Pełna informacja o polityce ochrony danych osobowych i przysługujących Państwu prawach z tego wynikających znajduje się pod tym linkiem Polityką ochrony danych osobowych.